• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Gaziantep-Atletizm-%C4%B0L-Temsilcili%C4%9Fi-152824932170068/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05415294363
  • https://www.twitter.com/@Atletizmiltemsi
  • https://www.instagram.com/@atletizm_il_temsilciligi

GAZİANTEP' TEN YENİ BİR SÜREYYA DOĞUYOR...

Gaziantep Atletizm sporcuların dan, Süreyya Yıldız Ataköy Atletizm Pisti’nin ev sahipliğinde düzenlenen Turkcell Türkiye Selahattin Yıldız Büyükler ve U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nı Türkiye rekorlarıyla tamamladı.

Gaziantep Atletizm sporcuların dan,  Süreyya Yıldız  Ataköy Atletizm Pisti’nin ev sahipliğinde düzenlenen Turkcell Türkiye Selahattin Yıldız Büyükler ve U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nı Türkiye rekorlarıyla tamamladı.

Organizasyonu Gaziantep'i temsilen Atletizm il temsilcimiz Harun ESEN,  Gençlik Ve Spor Hizmetler Müdürümüz Nurettin ÖZYÜREK ve sporcumuzun antrenörü Aynur ERDOĞAN  takip etti.

Uluslararası nitelikte olan şampiyonada Azerbaycan, Özbekistan, Lübnan, Kuveyt, Kırgızistan, İspanya, Irak, İran ve Gürcistan’dan gelen 18 atlet de misafir olarak ter dökerken toplamda 1200 atlet piste çıktı.

13 Şubat’taki Balkan U20 Salon ve 20 Şubat’taki Balkan Büyükler Salon Şampiyonası için de seçme niteliği taşıyan Turkcell Türkiye Selahattin Yıldız Büyükler ve U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nda mücadele eden atletlerimizden 800 metrede Süreyya Yıldız, 2:10.08’lik derecesiyle şampiyonluk ipini göğüslerken, Türkiye U18 rekorunu da ele geçirdi. Bu yıl çok başarılı yarışlar koşan Süreyya Yıldız, Aslı Arık’ın 2012’den kalma 2:10.66’lık U18 salon rekorunu sekiz yıl sonra 0.58 saniye aşağı çekmeyi başardı.

İl temsilcimiz Esen,  kırılan her rekorun altında büyük bir emek olduğunun altını çizerken, İnsanın yaşam düzeyini bilinçli bir çabayla yükseltme konusundaki tartışma götürmez yeteneğinden daha cesaret verici bir gerçek bilmiyorum diyerek,  “Bu zor şartlara rağmen, atletlerimiz antrenmanlarını hiç aksatmadan çalışıyor. Sporcumuz Süreyya yıldız’ı ve antrenörü Aynur Erdoğan’ı  gönülden kutlar başarılarının devamını dilerim, diye konuştu.
317 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
RESİM GALERİSİ